Про СКТУ

Спілка кабельного телебачення України (СКТУ) – професійне об’єднання підприємств-операторів кабельного телебачення, телерадіомовників, виробників та асоціацій. Дев’ять великих операторів кабельного телебачення України заснували його в 1998 році.

На цей час до складу Спілки входять близько 60 операторів кабельного телебачення України. Керівним органом Спілки кабельного телебачення України є Рада директорів, до складу якого входять 10 провідних кабельних операторів України.

Спілка приймає участь та успішно вирішує наступні важливі задачі:

  • консолідація зусиль усіх суб’єктів галузі кабельного телебачення України для розвитку цього ринку за міжнародними стандартними, налагодження партнертсва між суспільством, бізнесом і державою в сфері застосування сучасних медіатехнологій;
  • захист спільних інтересів і корпоративних потреб своїх членів, забезпечення сприятливих умов для розвитку сфери кабельного телебачення та інформаційних технологій в Україні, зокрема через активну участь у загальнонаціональних програмах розвитку галузі;
  • ведення від імені членів Спілки переговорів із законними правовласниками програмного продукту, складення висновків по умовам договорів (угод) на трансляцію в кабельних мережах України. Надання консультацій зарубіжним компаніям, які знаходяться у пошуках партнерів на території України;
  • здійснення загальних для всіх операторів кабельного телебачення проектів. Розробка бізнес-планів по модернізації та будівництву мереж кабельного телебачення, розвиток інвестиційних програм;
  • проведення семінарів з широкого кола питань – технічних, економічних, бухгалтерських, юридичних и т.д. Узагальнення цих питань в теорії та на практиці допомагає членам Спілки в успішному веденні їх бізнесу.

Спілка успішно співпрацює з багатьма організаціями України – законотворчими (Верховна Рада України, обласні ради народних депутатів), профільними органами державної влади (Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення, Національна комісія з питань регулювання зв’язку України, Антимонопольний комітет України, Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва), науковими та освітніми (Науково-дослідний інститут інтелектуальної власності АПрН України), профільними об’єднаннями у сфері кабельного телебачення та мовлення України та СНД (Всеукраїнська асоціація операторів кабельного телебачення та телеінформаційних мереж, Спілка кабельного телебачення Грузії, Індустріальний Телевізійний Комітет, Незалежна Асоціація Мовників, Асоціація «Укртелемережа», Асоціація «Західно-українська гільдія операторів кабельного телебачення», Телекомунікаційна палата України, Асоціація кабельного телебачення Росії).

У лютому 2011 року Спілка стала одним із засновників Євразійської асоціації кабельного телебачення – міжнародного професійного об’єднання в галузі телекомунікацій. Угода про створення ЄАКТ була підписана 1 лютого 2011 року у Москві представниками галузевих об’єднань таких країн як Азербайджан, Білорусія, Грузія, Казахстан, Молдова, Російська Федерація, Польща, Турція, Україна.

Спілка також здійснює огляд інформаційних джерел, які призначені для спеціалістів у галузі телебачення. Постійно співпрацює зі спеціалістами друкованих та Інтернет-видань («Телерадіокур’єр”, « ТелеМир: телебачення, радіомовлення, телекомунікації», Broadcasting (Росія), «Телекритика») і т.д.
Наші науково-практичні конференції та семінари стали традиційними заходами, які відвідують найбільш впливові представники у галузі кабельного телебачення та засобів масової інформації.

Додаткова інформація