Азаров звільнив керівника «Укрінформу» Чамару

on imagesКабінет Міністрів звільнив Віктора Чамару з посади генерального директора Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ».

Відповідне розпорядження № 407-р від 16 травня 2011 року за підписом прем'єр-міністра Миколи Азарова розміщене на урядовому порталі.

У документі зазначено, що Віктора Чамару звільнено «у зв'язку з його невідповідністю займаній посаді за станом здоров'я та виходом на пенсію відповідно до статті 21 закону України "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні"».

За даними «Дзеркала тижня», одним з можливих претендентів на посаду директора «Укрінформу» може стати президент Фонду вільних журналістів імені В'ячеслава Чорновола Дмитро Понамарчук, якого лобіює Ганна Герман. Раніше у ЗМІ фігурували прогнози про призначення пана Понамарчука заступником гендиректора Національної телекомпанії України, членом наглядової ради якої він є.

«Я дуже дякую "Дзеркалу тижня" за високу оцінку. Мені невідомо про остаточне рішення щодо керівника "Укрінформу"», - сказав пан Понамарчук.

Віктор Чамара відмовився коментувати своє звільнення. Він лише зазначив, що в агенції пропрацював 36 років, 12 з яких - керівником.

За інформацією, Віктора Чамару звільнили за півтора року до пенсії. Стаття 21 закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» дає можливість не тільки звільнити посадовця, а й офіційно вийти на пенсію раніше встановленого терміну.

Нагадаємо, у вересні 2010 року КРУ в «Укрінформі» знайшло порушень на 1,38 млн гривень. Матеріали ревізії були передані до Генеральної прокуратури. Зокрема, керівництво агентства звинувачували у витрачанні коштів, передбачених на інформаційний центр «Україна-2012», на оплату праці позаштатників. Ревізори також висловили свою незадовільну оцінку інтернет-порталу «Україна 2012». Сам Віктор Чамара вважав висновки КРУ абсурдними та пояснював, що в умовах бюджетного недофінансування намагався виплачувати своїм співробітникам зарплату.

«Телекритика»

Додаткова інформація