Герман вірить, що президент підтримає закон про повну заборону реклами тютюну

Радник президента Ганна Герман вірить, що президент Віктор Янукович підтримає законопроект № 5164 про повну заборону реклами тютюну. «Я вірю, що президент буде на боці тих, хто бореться зі шкідливими для здоров'я народу явищами. Повинна сказати, що добрий особистий приклад для народу подає президент України. Він не курить сам і пропагує здоровий спосіб життя. Це важливо, щоб лідер народу власним способом життя подавав зразки для молоді»,

- наголосила пані Герман.

Ганна Герман була одним з ініціаторів законопроекту № 5164, коли очолювала парламентський Комітет з питань свободи слова та інформації.

«Однозначно я активно підтримую цей законопроект. Заробляти гроші на нищенні здоров'я людей аморально і злочинно. Я і сьогодні, так само як тоді, коли була депутатом Верховної Ради, робила і буду робити все для того, щоб допомогти тим ентузіастам, які борються з рекламою тютюну», - зазначила вона.

За її словами, ситуація за останні роки в Україні значно поліпшилася. «Коли я в 2003 році повернулася в Україну, то видовище було вражаюче - всі кафе під відкритим небом були облаштовані парасольками з рекламою сигарет. І на кожному столику стояли попільниці з такою ж рекламою. Нині серед молоді популярний рух "Життя без тютюну". Курити стає немодно», - вважає пані Герман.

На її думку, це означає, що українці ментально наблизилися до Європи. «Ми стаємо європейським народом і в звичках. Це дуже позитивний процес. Я хотіла би відзначити великий внесок у боротьбу з курінням Миколи Томенка, який докладає багато зусиль на державному рівні для викорінення моди на паління взагалі», - відзначила радник президента.

Як відомо, щороку 31 травня відзначається Всесвітній день без тютюну.

Нагадаємо, що 16 травня представники громадських організацій закликали народних депутатів не зволікати із прийняттям законопроекту, який вже 600 днів поспіль знаходиться у Верховній Раді, та не дозволити тютюновим лобістам, які включені до складу робочої групи, змінити текст законопроекту в інтересах тютюнової індустрії під час його підготовки до другого читання.

Як писала ТК, законопроект № 5164 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо заборони реклами, спонсорства та стимулювання продажу тютюнових виробів) був ухвалений у першому читанні 30 листопада 2010 року 303 народними депутатами. Він покликаний обмежити можливості тютюнових компаній рекламувати та стимулювати продаж смертельного продукту, насамперед серед молоді.

«Телекритика»

Додаткова інформація