«Успішний перехід на цифру багато в чому залежить від роботи в регіонах» - другий день наради-семінару в Одесі

Другий день наради-семінару в Одесі пройшов у форматі дискусії. На зустрічі в приміщенні Одеської юридичної академії члени Національної ради окреслили коло обов'язків представників органу в регіонах у процесі переходу на цифрове мовлення.

Першу частину заходу провели голова Національної ради Володимир Манжосов, перший заступник голови Оксана Головатенко, заступник голови Лариса Мудрак та члени Національної ради Ірина Опілат, Євген Баранов, Микола Фартушний разом із представниками Національної ради в регіонах.

Члени регуляторного органу нагадали, що впровадження цифрового мовлення наразі є пріоритетним завданням. У цьому контексті багато залежить від того, як цей перехід буде реалізований в регіонах. Відповідно, перед представниками Національної ради постає ціла низка завдань. Серед іншого, це – надання всієї необхідної консультативної інформації мовнику щодо оформлення докуменів, оперативне інформування Національної ради про те, як відбувається реалізація цих заходів у регіонах. Також необхідно провести серйозну роз'яснювальну роботу щодо популяризації цифрового мовленя серед мовників та населення, тобто аргументувати, які переваги цієї технології, якщо активно долучитися до процесу переоснащення.

«План переходу на цифрове мовлення розроблений Національною радою. І від того, наскільки ефективно Україна зуміє його реалізувати, залежить оцінка діяльності регуляторного органу в цілому. З цієї причини ми маємо максимально консолідовано працювати для виконання наших спільних зобов'язань», – підсумував голова Національної ради.

Член Націоанальної ради Микола Фартушний у своїй доповіді дав відповідь на запитання, яке останнім часом викликає гострий інтерес у місцевих мовників. Як відомо, згідно з новими умовами, компанія для отримання частот в цифровому ефірі має мовити цілодобово, без ретрансляції. Питання полягає в тому, як «вижити» невеликим телеорганізаціям, що не зможуть відповідати зазначеним умовам. За його словами, у них є єдиний вихід – об'єднуватися з іншими компаніями. У результаті відбудеться переформатування телерадіопростору на місцях – це позитивний фактор, оскільки ефірне наземне цифрове мовлення упродовж 24 годин сприятиме покращенню якості телепродукту. «Однак, універсального правила вирішення цієї проблему не існує, – зазначив Микола Фартушний, – кожну ситуацію Національна рада розглядатиме в індивідуальному порядку, але з дотриманням загальних умов».

Інше питання порядку денного стосувалося напрямків та перспектив роботи представників Національної ради з телерадіоорганізаціями, зокрема, у питанні ліцензування, переоформлення та перереєстрації ліцензій Національної ради. Його висвітлила заступник голови Національної ради Лариса Мудрак. За її словами, реформування телерадіопростору треба провести безболісно і максимально швидко.

«Успіх – це шлях від невдачі до невдачі без втрати ентуаціазму. На разі процес ліцензування і переоформлення ліцензій зі старого зразка на новий – процес в'ялий і повільний. Тут є і наша, і ваша вина. З моменту наради в Дніпропетровську змінилося дуже мало. Насправді багато залежить від вашої роз'яснювальної роботи серед населення. Вчіть людей, спілкуйтеся з ними, співпрацюйте», – підсумувала Лариса Мудрак.

Заступник голови Національної ради нагадала, що нині на сайті Національної ради є перелік документів і всі форми заяв, тому при бажанні ліцензійну документацію можна оформлювати юридично правильно.

Під час засідання згадувалися також інші ініціативи Національної ради. Серед них Міжнародний дитячий, молодіжний фестиваль аудіовізуальних мистецтв «Кришталеві джерела», до участі в конкурсах якого до 15 червня приймаються документи. Фестиваль планується провести у серпні 2011 року. На 1 червня призначений круглий стіл із питань дитячого мовлення під назвою «Чи все найкраще дітям?». У планах також проведення конкурсу соціальної реклами, під час якого комунікація між Національною радою та регіонами відіграватиме важливе значення.

Сьогодні другий день наради-семінару в Одесі, що присвячений питанням впровадження цифрового мовлення. Нагадаємо, члени Національної ради цього року здійснили низку виїзних нарад у різні регіони України з метою налагодження діалогу з місцевою владою та телерадіокомпаніями.

Національна рада

Додаткова інформація