Парламент не захотів відхиляти законопроект про зазначення тривалості телереклами

Верховна Рада не погодилася з думкою Комітету з питань свободи слова та інформації і не захотіла відхиляти законопроект № 6429 про внесення змін до закону «Про рекламу» щодо визначення часу закінчення переривання телевізійної програми. 19 травня народні депутати не підтримали відповідну постанову про відхилення і дали доручення комітету підготувати цей законопроект до другого читання.

Доповідач із цього питання голова підкомітету з питань реклами народний депутат Олена Кондратюк у коментарі висловила своє обурення відхиленням проекту постанови.

«Сьогодні під час розгляду в сесійній залі проекту постанови про зняття з розгляду законопроекту № 6429, яким пропонується запровадити "таймер зворотного відліку" під час переривання на рекламу трансляції програм та передач, була дуже неприємно подивована безкінечним популізмом, моралізаторством та показним опікуванням інтересами українського телеглядача під час обміну думками, щодо пропозиції по зняттю з розгляду чергового "покращувального "проекту», - сказала пані Кондратюк.

Для неї незрозуміло, з яких причин минулого тижня законопроект про заборону «лохотронів» на телебаченні вкотре відправляють на повторне читання, у зв'язку з чим парламент не може прийняти дійсно соціально очікуване рішення, а от такі малопрофесійні, на її думку, пропозиції знаходять підтримку депутатів Верховної Ради. За її словами, парламентарів не стримав і той факт, що в Європі не існує подібних таймерів на телебаченні.

«Окрім цього, хотілося б запитати колег, як споживачам дивитися таку "ненависну" рекламу, яка, до речі, інформує їх про товар, якщо на екрані з лівого боку - обов'язковий логотип, з правого - таймер, внизу - обов'язкове попередження-застереження на 20 % екрана? Залишається, на мою думку, передбачити ще додаткове обов'язкове розміщення на вільній частині телеекрана копії відомої картини Малевича й обов'язкове відключення звуку. Як то кажуть: "Завіса"», - зауважує пані Кондратюк.

«Не можу знайти пояснення тому, що відбувається... Що це: популізм, бажання у будь-який спосіб сподобатись виборцю, чи реакція на проведені Комітетом з питань свободи слова та інформації проекти у інформаційній сфері, зокрема, Закон «Про доступ до публічної інформації», які ускладнили життя держапарату?», - запитує голова підкомітету з питань реклами.

Олена Кондратюк констатує в діях народних депутатів певну відсутність не тільки логіки, але й державницького підходу, який має забезпечувати баланс інтересів суспільства, бізнесу і держави.

Нагадаємо, що 1 грудня 2010 року парламент підтримав законопроект про зазначення тривалості телереклами у першому читанні. Комітет зі свободи слова відхилив цей законопроект, який готувався до другого читання.

«Телекритика»

Додаткова інформація