У Шевченка конфлікт з Литвином через доступ до інформації

Голова парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації Андрій Шевченко підтвердив, що в нього є конфлікт з головою Верховної Ради Володимиром Литвином. Він припускає - через закон про доступ до публічної інформації. Про це він сказав 19 травня під час чат-конференції на «Телекритиці».

«Конфлікт є. Коли готували в парламенті розпорядження щодо доступу до інформації, наш Комітет проігнорували. І взагалі за останні пару місяців нашому комітету стало набагато важче відстоювати свою позицію. Якщо це ціна, яку ми платимо за закон про доступ, то ми готові потерпіти. Я сподіваюся зняти всі непорозуміння найближчим часом. Наш комітет і медіасфера заслуговують на адекватне ставлення», - зазначив Андрій Шевченко.

Як писала ТК, у Верховній Раді уповноваженим структурним підрозділом, відповідальним за запити на інформацію, визначене інформаційне управління Апарату Верховної Ради. Водночас за частину запитів відповідальним став і секретаріат Комітету з питань свободи слова та інформації. Йдеться про запити на інформацію, яка може бути одержана із загальнодоступних джерел (офіційний сайт ВРУ, офіційні друковані видання тощо), а також про запити на інформацію, відповідь на який гарантує п. 3 ч. 1 ст. 4 закону. У цьому пункті йдеться про те, що доступ до публічної інформації здійснюється на принципах рівноправності, незалежно від ознак раси, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних або інших ознак. Очевидно, секретаріат Комітету свободи слова опрацьовуватиме запити, наприклад, надані іншими мовами.

Нагадаємо, що Литвин і Шевченко розходяться в розумінні того, до кого слід подавати запити щодо декларацій про доходи народних депутатів. Андрій Шевченко вважає, що до депутатів, Володимир Литвин - що до Апарату Верховної Ради.

Громадський рух «Стоп цензурі!» ініціював 450 запитів до всіх депутатів Верховної Ради, у яких вимагає оприлюднення декларацій про доходи.

Згодом народні депутати почали оприлюднювати свої декларації про доходи.

Закон «Про доступ до публічної інформації» набув чинності 9 травня.

«Телекритика»

Додаткова інформація