Національна рада обговорила основні моменти переходу на цифрове мовлення з регіональними представниками

n24Учора, 19 травня 2011 року, під час проведення наради-семінару представників Національної ради, що проходив в Одесі, керівники структурних підрозділів центрального апарату та регіональні представники обговорили найскладніші практичні питання, що стосуються впровадження цифрового мовлення.

У залі засідань Національного університету «Одеська юридична академія» виступили начальник управління ліцензування телерадіомовлення Людмила Запорожець, заступник керівника апарату Національної ради Анатолій Новицький, начальник управління правового забезпечення Михайло Пушкаренко, заступник начальника управління- начальник відділу контролю Олена Кривша та начальник відділу моніторингу Дмитро Швидченко.

Людмила Запорожець під час свого виступу зупинилася на основних питаннях, пов'язаних з ліцензуванням мовників та провайдерів програмної послуги в період переходу від аналогового мовлення на цифрове. Своєю чергою Анатолій Новицький розповів про застосування нової методики нарахування ліцензійного збору.

При обговоренні правових моментів учасники семінару зійшлися на думці, що організувати перехід з одного формату мовлення на інший без певної кількості юридичних неузгодженостей не вдасться. Існують деякі правові колізії, вихід із яких необхідно шукати спільними зусиллями. У цьому контексті йшлося і про оформлення співпраці між мовниками та компанією «Зеонбуд».

Учасники наради широко обговорили також нещодавно ухвалений Закон України «Про доступ до публічної інформації».

«Прийняття закону, як на мене. є дещо передчасним. Такий крок здійснено для того, щоб максимально наблизитися до європейських стандартів. Однак практика свідчить, що імплементація європейського законодавства на наші терени є незавжди доцільною. У законі дуже нечітко виписано, що таке публічна інформація, непродумано, як державні органи технічно мають виконувати закон тощо», – прокоментував ситуацію Михайло Пушкаренко.

Інший аспект обговорень стосувався відносин між регуляторним органом і його ліцензіатами. Було зауважено, що часто виникають непорозуміння з оформленням документів. У майбутньому, за словами Олени Кривші, має підвищитися особиста відповідальність за ті акти, які надсилають до регулятора компанії. Це спростить і пришвидшить роботу, пов'язану, наприклад, із переоформленням документів старого зразка на новий.

На тему проблемних питань здійснення моніторингів, проведення перевірок телерадіоорганізацій та їх документального оформлення доповідав Дмитро Швидченко. Серед іншого, для уникнення порушень він порадив телерадіоорганізаціям звертати увагу на те, що останнім часом часто змінюється Закон України «Про рекламу».

Учасники наради зійшлися на тому, що процеси, пов'язані з переходом на «цифру», розпочалися в Україні з великою затримкою. Тому нині потрібно приділяти максимальну увагу якісному налагодженню комунікації між працівниками Національної ради, узгодженню робочих моментів, що допоможе рухатися далі. Власне, для цього й організовувався такий масштабний захід, який мав на меті активізувати роботу на території всієї держави.

Національна рада

Додаткова інформація