«Воля» замість скасування санкцій отримала повторні три попередження

n12Національна рада з питань телебачення і радіомовлення відмовила в скасуванні санкцій та оголосила повторні попередження трьом компаніям, які працюють під брендом «Воля»: ТОВ «ТРК "Краматорськ"» з Краматорська, ТОВ «Алчевські телекомунікаційні системи» з Алчевська і ТОВ «Кабельна інформаційна телевізійна система» із Запоріжжя. Такі рішення регулятор прийняв на засіданні 24 травня за результатами позапланових перевірок, проведених на прохання компаній.

За словами членів Нацради, підставою для повторних санкцій стало те, що у «Волі» залишаються порушення загальної концепції добору програм та суттєве збільшення ресурсу та кількості програм у порівнянні з тим, що записано в ліцензії. Наприклад, у запорізької «Волі» понад 130 програм замість 62.

Представник «Волі» наголосив, що компанія неодноразово намагалася переоформлювати ліцензії протягом 2010-2011 років, але Нацрада відмовляла чи відкладала питання через ліцензійний збір. Нині «Воля» знову подає документи на переоформлення. Члени регуляторного органу натомість заявили, що компанії мають повернутися до ліцензійних умов, щоб зняти санкції. «Я вас прошу не вирішувати свої проблеми за рахунок Національної ради», - сказав голова Нацради Володимир Манжосов.

Нагадаємо, що торік Нацрада не переоформлювала ліцензії провайдерів, тому що плата за переоформлення становила 17 гривень, і, на думку регулятора, провайдери мали подавати заяви на отримання нових ліцензій, якщо вони хотіли збільшити територію розповсюдження програм чи ресурс. А із січня 2011 року, з моменту набуття чинності так званого закону про ліцензійний збір, до затвердження Методики визначення розмірів ліцензійного збору у квітні Нацрада не могла видавати ліцензії.

«Телекритика»

Додаткова інформація