Доступ до багатоквартирних будинків через суд. Продовження ...

Продовжує з'являтись судова практика щодо доступу до багатоквартирних будинків http://reyestr.court.gov.ua/Review/80630779 Цього разу, позивачем виступило ТОВ "Південна телекомунікаційна компанія" м. Одеса, а відповідачем ОСББ "Фонтан-39" м. Одеса. Цікаво, що Рішенням Господарського суду Одеської області від 13.12.2018 р.ТОВ "Південна телекомунікаційна компанія" м. Одеса у задоволенні позову відмовлено у повному обсязі.

Однак, суд апеляційної інстанції постановив апеляційну скаргу ТОВ "Південна телекомунікаційна компанія" частково задовольнити та зобов'язав ОСББ видати ТОВ "Південна телекомунікаційна компанія" технічні умови до об'єкту доступу згідно із встановленим законодавством порядком.

Також, Оператор просив зобов'язати ОСББ відшкодувати задану майнову шкоду (витрати на придбання та заміну пошкодженого кабелю, а також упущенну вигоду, у формі грошових коштів, які Оператор міг отримати за надання своїх послуг Абонентам). Однак, суд апеляційної інстанції зазначив, що в порушення вимог ГПК України, позивачем не доведено належними та допустимими доказами, а ні факту пошкодження кабелю, а ні факту понесення витрат на його відновлення, а ні розміру упущеної вигоди, оскільки з наявних в матеріалах справи транзакцій по особовим рахункам мешканців будинку, яким позивачем надавались телекомунікаційні послуги, неможливо встановити чітку вартість цих послуг. Тому цю вимогу Оператора суд залишив без задоволення. Зате суд задовільнив прохання Оператора стягнути з ОСББ витрати на оплату послуг адвоката в сумі 13 000 грн.

Додаткова інформація