Держкомтелерадіо передасть до Кабміну перелік правових проблем у медіагалузі

Держкомтелерадіо направить до Кабінету Міністрів перелік проблем в медійній галузі, які виникли через недосконале законодавство. Це рішення підтримала більшістю голосів громадська рада при Держкомтелерадіо на засіданні, яке відбулося 30 травня. Члени громадської ради виокремили близько 30 існуючих проблем.

Зокрема, на їх думку, у Податковому кодексі враховані не всі аспекти щодо пільг для кіновиробництва та розповсюдження національних фільмів, що є важливими для кіно- та телеіндустрії. Крім того, діючий Податковий кодекс позбавив незалежності журналістів, фотографів, дизайнерів, верстальників та інших фахівців творчих професій, які не можуть без обмежень продавати результати своєї інтелектуальної роботи видавництвам чи ЗМІ, що завдає шкоди економічній ефективності видавничого бізнесу та іміджу України на міжнародному рівні.

Також Податковий кодекс передбачає виключення зі складу валових витрат підприємства роялті за користування фото- та ілюстраціями на користь нерезидентів України. Така норма на практиці означає необхідність відмовитися від цивілізованих правил купівлі прав інтелектуальної власності за кордоном. Для видавців це означає заборону виходу в Україні відомих міжнародних видань.

Члени громадської ради надали свої пропозиції щодо вирішення цих проблем, зокрема запропонували внести зміни до Податкового кодексу, законів «Про телебачення і радіомовлення», «Про рекламу», «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», «Про здійснення державних закупівель» та інші.

Найбільша дискусія розгорнулася щодо питання існування Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі та щодо податкових пільг на закупівлю паперу, що використовується у видавничій діяльності. Окремі члени громадської ради пропонували не ліквідовувати НЕК і ввести пільги для закупівлі паперу тільки для державних та комунальних видань. Але більшість членів громадської ради не підтримали ці пропозиції.

«Телекритика»

Додаткова інформація