Депутати відправили на доопрацювання проект Ландіка про включення супутникових каналів до УПП

n17Парламент 2 червня відправив на повторне друге читання законопроект № 6527 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання взаємовідносин у сфері телебачення та телекомунікацій», ініційований Володимиром Ландіком, що передбачає включення до універсальної програмної послуги всіх українських ефірних і супутникових каналів. За таке рішення проголосувало 275 народних депутатів.

Доповідаючи з цього питання, автор проекту Володимир Ландік зазначив, що треба законом зобов'язати провайдерів включати місцеві регіональні канали в пакет універсальної програмної послуги. «Зараз провайдери беруть з малих каналів оплату за те, щоб вони потрапили в ефір. Натомість транслюють іноземні канали. Дехто закидає, що ухваливши цей закон ми порушимо Конвенцію про транскордонне мовлення. Так це неправда, оскільки згідно з Конвенцією кожна країна сама визначає, як їй захистити свій інформаційний простір. Крім того, ми пропонуємо відкласти вступ в дію з 1 липня 2012 року», - сказав він.

За словами пана Ландіка, оскільки Головне юридичне управління та деякі народні депутати мають зауваження до законопроекту, тому він просить перенести його розгляд на наступну сесію.

Нагадаємо профільний Комітет з питань свободи слова та інформації рекомендував прийняти проект № 6527 у другому читанні та в цілому.

Голова Верховної Ради Володимир Литвин запропонував відправити законопроект № 6527 на повторне друге читання. Проти висловився народний депутат Юрій Кармазин, який наполягав на негайному ухваленні цього закону.

У результаті голосування більшість підтримала пропозицію Володимира Литвина.

Нагадаємо, 15 лютого Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект Володимира Ландіка № 6527 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання взаємовідносин у сфері телебачення та телекомунікацій». Цей проект пропонує включити до універсальної програмної послуги всі українські ефірні та супутникові телеканали.

Зараз до універсальної програмної послуги входять лише ефірні телеканали, що мають ліцензію на території, де розташована відповідна багатоканальна мережа.

Раніше об'єднання кабельних операторів просили Володимира Ландіка відкликати законопроект. Також Асоціація «Телекомунікаційна палата України» заявляла, що кабельні оператори будуть не в змозі виконувати норми закону, за яким до універсальної програмної послуги включать усі українські ефірні та супутникові телеканали.

«Телекритика»

Додаткова інформація