Підсумки чергового засідання НКРЗ від 2 червня

НКРЗ видала чотири ліцензії на здійснення послуг у сфері телекомунікацій та вісім ліцензій на користування РЧР. Переоформлено дві ліцензії та анульовано одну ліцензію на надання послуг місцевого телефонного зв'язку. Двом суб'єктам господарювання перенесено термін початку користування РЧР. До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій внесено чотири суб'єкти господарювання. Два оператори отримали дозвіл на використання номерного ресурсу, переоформлено сім дозволів на використання номерного ресурсу. Дозволено для застосування та використання на території України 42 нових РЕЗ та ВП. Ці та інші рішення прийняті на черговому засіданні НКРЗ 2 червня.

Чотири суб'єкти господарювання отримали можливість надавати послуги з технічного обслуговування і експлуатації телемереж

Комісія прийняла рішення про видачу ліцензій на надання послуг з технічного обслуговування і експлуатації телемереж ТОВ «Укртауер» та ПП «Градієнт - КСВ» на території м. Києва, ТОВ «Кетнет Телеком» на території м.Теплодар Одеської області та ТОВ «Амбрелла С» у Полтавській області. Всі ліцензії видані терміном на 5 років.

У зв'язку зі зміною найменування та місцезнаходження юридичної особи та на підставі отриманої заяви НКРЗ прийняла рішення щодо переоформлення ліцензії ПрАТ «Сєвєродонецьке об'єднання Азот» на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв'язку з ємністю мережі до 10000 номерів у Луганській області та ліцензію ПАТ «Крименерго» на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв'язку з ємністю мережі до 1 000 номерів на території АР Крим.

Цим же рішенням за заявами ліцензіатів Комісія анулювала ліцензії ТОВ «Компанія «Ганібал лтд» (послуги надавались у Херсонській області) та фізичній особі – підприємцю Удовенку В.А. (послуги надавались на території м.Чернігів).

Видано вісім ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України

НКРЗ видала ліцензії ТОВ «Перспектива – М4» та фізичній особі – підприємцю Когут І.Л. на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв'язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Луганській області. Цим же рішенням видано ліцензії на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв'язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) ТОВ «Перспектива – М4» та ТОВ «Байт - СД» у Луганській області, ТОВ НПК «Хоум-Нет» у Полтавській області, ПрАТ «Топ Нет» у Київській області, ПрАТ «Датагруп» у м. Київ та ПП Телерадіокомпанія «Артімакс» у Кіровоградській області. Крім того, ліцензію на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу було видано ТОВ «Телерадіокомпанія «Глухів – 500» (регіон використання РЧР – Сумська область).

ВАТ «Укртелеком» продовжено термін дії ліцензій на користування РЧР для радіорелейного зв'язку у Київській, Чернігівській, Житомирській, Рівненській та Львівській областях (за виключенням територій відповідних обласних центрів).

Переоформлено вісім ліцензій на користування радіочастотним ресурсом

У зв'язку із зміною місцезнаходження юридичної особи Комісія прийняла рішення щодо переоформлення чотирьох ліцензій, виданих ТОВ «Ялта Онлайн», для радіорелейного зв'язку та для широкосмугового радіодоступу (радіозв'язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у АР Крим. Цим же рішенням у зв'язку із зміною найменування та місцезнаходження ПрАТ «Телекомунікаційні системи» переоформлено ліцензію для аналогового транкінгового радіозв'язку та три ліцензії у відповідних смугах радіочастот для аналогового ультракороткохвильового радіотелефонного зв'язку (радіозв'язку фіксованої рухомої сухопутної радіослужби) у м. Київ.

Крім того, ЗАТ «Возко» анульовано ліцензію за відповідною заявою на користування радіочастотним ресурсом широкосмугового радіодоступу (послуги надавалися на території Миколаївської області).

Двом суб'єктам господарювання перенесено термін початку користування радіочастотним ресурсом

Комісія своїм рішенням перенесла термін початку користування РЧР, виданих Дочірньому підприємству «Монтаж» ТОВ «Связьтехсервіс» (м. Дніпропетровськ) та ПП "Нові інформаційні системи" (м. Перечин Закарпатської обл.). Суб'єкти господарювання документально підтвердили обставини, що не дозволили їм своєчасно розпочати користування РЧР.

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій внесено чотири суб'єкти господарювання

На засіданні НКРЗ, розглянувши повідомлення, які були подані суб'єктами господарювання, прийняла рішення про внесення до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій три суб'єкта господарювання, а саме: ТОВ «Продмашпроект» для надання послуг доступу до Інтернету у м. Мелітополь Запорізької області. Послуги з технічного обслуговування та експлуатації телемереж у м. Київ будуть надавати ПП «Градієнт КСВ» та ТОВ «Зеонбуд», а у м. Лубни Полтавської області – фізична особа-підприємець Віхров О.М.

Два оператори отримали дозволи на номерний ресурс

НКРЗ своїм рішенням виділила ТОВ «Телефонна компанія УТЛ» два коди пунктів сигналізації СКС-7, ТОВ «Лінком-3000» - код пункту сигналізації СКС-7 у м. Києві. Також було видано дозвіл ПрАТ «Київстар» на використання міжнародних кодів пунктів сигналізації мережі СКС-7 у м. Київ, м. Дніпропетровськ у зв'язку із переоформленням ліцензії. В рішенні зазначено, що після перемикання міжнародних зв'язків на нові МЦК оператору потрібно повернути в термін до 01.03.2014 міжнародні коди СКС-7 4-242-5, 7-242-1 до НКРЗ за встановленим порядком.

Цим же рішенням було переоформлено дозволи ТОВ «Інтернаціональні Телекомунікації» на використання номерного ресурсу ємністю 1000 номерів у Шполянському районі Черкаської області, у м. Ізмаїл Одеської області (ємність ресурсу - 1000 номерів) та в Обухівському районі Київської області ємністю 1000 номерів. Також було переоформлено дозвіл ТОВ «Телефонна компанія УТЛ» на використання номерного ресурсу у м. Київ, ДП «Іллічівський морський торговельний порт» - на використання номерного ресурсу ємністю 3800 номерів у м. Іллічівськ, ТОВ ВКФ «Системи» - на використання номерного ресурсу ємністю 700 номерів у м. Сімферополь.

Семи операторам відмовлено у переоформленні номерного ресурсу

Комісія на засіданні прийняла рішення щодо відмови ТОВ ВКФ «Системи» у переоформленні дозволу на номерний ресурс ємністю 300 номерів у м. Сімферополь, ТОВ «Інтернаціональні телекомунікації» у переоформлені дозволу на використання номерних ресурсів ємністю по 1000 номерів кожен у Володарському, Рокитнянському, Тетіївському районах Київської області, Звенигородському районі Черкаської області, у м.Володимир-Волинському і м. Ківерці Волинської області , у Білозерському районі Херсонської області та у м. Одесі. Підставою для відмови було порушення строку задіяння номерного ресурсу, визначеного в дозволі. ПАТ «Виробничо-технологічного зв'язку «Укрвуглетелеком» відмовлено у переоформленні дозволу на використання номерного ресурсу ємністю 5000 номерів у м.Донецьк. У цьому випадку підставою для відмови було подання заяви на переоформлення номерного ресурсу з порушенням строків.

У ВАТ «Укртелеком» вилучено кінцеві пункти сигналізації мережі СКС-7 у Сумській області, у Луганській області та у м.Калуш Івано-Франківської області, у ТОВ ВКФ «Системи» - номерний ресурс ємністю 300 номерів у м.Сімферополь, у ПАТ «Виробничо-технологічного зв'язку «Укрвуглетелеком» - номерний ресурс ємністю 5000 номерів у м.Донецьк, у ТОВ «Інтернаціональні телекомунікації» - номерні ресурси ємністю по 1000 номерів кожний у Київській, Черкаській областях, м.Володимир-Волинський та м. Ківерці Волинської області і Білозерському районі Херсонської області.

Комісія скасувала попереднє рішення щодо виділення ТОВ «Компанія «Ваш вибір» номерного ресурсу ємністю 1000 номерів у м.Саки АР Крим, оскільки заявник у визначений законодавством строк не сплатив та не надав до НКРЗ документа, що підтверджує внесення плати за виділення номерного ресурсу.

НКРЗ затвердила пропозиції щодо взаємоз'єднання телекомунікаційних мереж

Комісія своїм рішенням затвердила надані операторами телекомунікацій пропозиції про взаємоз'єднання телекомунікаційних мереж загального користування на 2011 рік на мережах рухомого (мобільного) зв'язку та присвоїти номера пропозицій в каталозі. Пропозиції були надані ЗАТ "Українські радіосистеми", ТОВ "Голден Телеком" та ПрАТ "Київстар".

Національна комісія з питань регулювання зв'язку

Додаткова інформація