Колесніченко назвав 5 канал шовіністами. Адамчук вважає, що політику має бути соромно

55-5-kanalНародний депутат-регіонал Вадим Колесніченко звинуватив 5 канал у розповсюдженні шовіністичної та ультраправої ідеології. Так він прокоментував сюжет 5-го про флеш-моб проти російської мови в навчальних закладах, який відбувся під стінами Київської міської державної адміністрації 1 червня. Заяву пана Колесніченка цитує сайт Партії регіонів.

«5 канал і йому подібні несуть пряму відповідальність за розповсюдження шовіністичної та ультраправої ідеології, розпалювання міжмовної ворожнечі в Україні, спонукання до порушення прав людини, при цьому постійно й свідомо спекулюючи цінностями свободи слова та демократії», - заявив депутат, коментуючи сюжет.

Його обурило, що «особливу увагу цій загалом не вартій уваги події привертає позиція ЗМІ і конкретно 5-го каналу, який широкого розтиражував новину про цю акцію у своїх численних повторах». Він нагадав про подібну акцію, проведену 28 квітня в 30 містах України. Тільки тоді флеш-моб проводився на захист російської мови і не викликав, на його думку, належної реакції ЗМІ.

«Звертаю увагу, що не проти якоїсь іншої, а за свою рідну. 5 канал "чесних новин" і деякі інші "вільні телеканали", незважаючи на персональні запрошення, мовчали, ніби "води в рот набрали". Тільки електронні ЗМІ в мережі інтернет довели свою об'єктивність, опублікувавши понад 200 інформаційних матеріалів про цю подію всеукраїнського масштабу», - наголосив Вадим Колесніченко, додавши, що це якраз той випадок, коли «переконання домінують над знаннями, честю, совістю та журналістською етикою».

Коментуючи заяву депутата-регіонала, генеральний директор 5-го каналу Іван Адамчук порадив Вадиму Колесніченку правильно дивитися новини на каналах, а не вигадувати сенсації на рівному місці. «Якщо він політик і політтехнолог, то хай мастить собі голову, а якщо він людина, то все це виглядає дико і нерозумно. Це здебільшого характерна поведінка для багатьох наших політиків, які використовують будь-які приводи для власного піару. Просто сором», - зазначив пан Адамчук у коментарі.

«Телекритика»

Додаткова інформація